سه‌شنبه, 2 بهمن 1397

 

 

طرح آبرسانی بلند مدت به شهر کرمانشاه 76%پیشرفت فیزیکی دارد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمانشاه : استاندار کرمانشاه به اتفاق جمعی از مسئولین استانی و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه از طرح آبرسانی بلند مدت به شهر کرمانشاه بازدید بعمل آورد.  

امیریان مدیرعامل شرکت اب منطقه ای کرمانشاه : از پیشرفت فیزیکی 76 درصدی طرح آبرسانی بلند مدت به شهر کرمانشاه خبر داد وگفت: این طرح با هدف تامین آب شرب مورد نیاز شهر کرمانشاه تا افق 1415 طراحی و درحال اجرا می باشد.

ایشان افزود فرآیند تصفیه آب در تصفیه خانه اول آب خام از خروجی سد گاوشان در قسمت جنوب شرقی کامیاران از طریق لوله های فولادی 1600 و1400 میلیمتری بصورت ثقلی پس از طی 53/810 کیلومتر با دبی 2500 لیتر بر ثانیه وارد تصفیه خانه می شود مولفه های اصلی این طرح را چنین برشمرد وگفت: خط انتقال لوله های فولادی به طول 74 کیلومتر،جاده دسترسی خط انتقال ، تصفیه خانه با ظرفیت 2/8 متر مکعب در ثانیه،80 هزار متر مکعب مخازن ذخیره آب شهری می باشد.

امیریان درپایان گفت: برای اتمام کل پروژه 187 میلیارد تومان لازم است که در حال حاضر به 30 میلیارد تومان اعتبار جهت بخشی از تصفیه خانه نیازمندیم که امیدواریم با پیگیری های استاندار مشکل اعتباری این طرح مرتفع گردد.

استاندار کرمانشاه طی بازدید میدانی که از طرح آبرسانی بلند مدت به شهر کرمانشاه را داشت ابراز خرسندی کرد وگفت: امیدواریم با پیگیری وتأمین اعتبار به موقع بتوانیم آب شرب مورد نیاز شهر کرمانشاه را تأمین تا در فصول مختلف سال شاهد کم آبی برای همشهریان عزیز نباشیم.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمانشاه

دیدگاه کاربران