شنبه, 2 تیر 1397

 

 

جلسه شورای حفاظت از منابع آبی شهرستان اسلام آباد غرب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمانشاه جلسه شورای حفاظت از منابع آبی شهرستان اسلام آباد غرب با حضور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ، مدیر امور منابع آب و مدیران دستگاههای دولتی برگزار شد.  

احمدیان مدیر امور منابع آب شهرستان اسلام آباد غرب در این جلسه گفت :  از ابتدای سالجاری تاکنون 2 حلقه چاه غیر مجاز با برداشت 7 لیتر آب برثانیه دراین شهرستان پر شده است.

احمدیان همچنین با بیان این مطلب افزود: علاوه بر انسداد این دوحلقه چاه در همین راستا دوحلقه چاه غیر مجاز دیگر شناسایی  و به دستگاه قضایی معرفی شده اند وی بیان داشت در سال قبل 26 حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان مسلوب المنفعه شده است .

وی افزود در شهرستان اسلام اباد غرب 856 حلقه چاه آب کشاورزی با برداشت 88 میلیون مترمکعب در سال،61 حلقه چاه صنعتی با برداشت 3 میلیون متر مکعب در سال ،17 حلقه چاه آب شرب با آب دهی  306 لیتر در ثانیه و 39 حلقه چاه آب شرب روستایی با 410 لیتر در ثانیه  بامجوز فعالند.

احمدیان کنترل بهره برداری از 109 مورد چاه آب کشاورزی و صنعتی ،اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آبهای زیرزمینی ،نصب 453 مورد کنتور هوشمند در سال 95  را از مهمترین اقدامات حفاظت از منابع آبی در شهرستان عنوان و بیان داشت بزودی نصب کنتور های فهام که مشترک بین برق و آب می باشد برای چاههای کشاورزی آغاز که از مزایای این کنتورها قطع برق  خودکار در صورت برداشت غیر مجاز از چاه ها می باشد.

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمانشاه

دیدگاه کاربران